ZEPTER AKČNÍ NABÍDKA – získejte fantastické slevy až 36 % a dárky v ceně 4.000 Kč.

Věděli jste, že každý týden nevědomky spolykáte mikroplasty o velikosti kreditní karty?

Petr Havel

Právě to se děje kvůli neviditelným plastovým částicím, které kontaminují naši potravu a vodu. Vědci z Natural News varují, že průměrný člověk zkonzumuje až pět gramů těchto mikroplastů týdně, což má potenciálně závažné dopady na naše zdraví. Přitom většina lidí ani netuší, že jsou součástí tohoto globálního problému… Jaké jsou skutečné důsledky tohoto neviditelného znečištění? Přečtěte si dále a zjistěte více o této tiché hrozbě.

Nanoplasty – což jsou jakékoli plasty o velikosti menší než 0,001 milimetru – zatěžují vodu i moderní způsoby produkce potravin, a to stejně jako o něco větší mikroplasty, které už jsou o velikosti 0,001 až 5 milimetrů a v některých případech je můžeme vidět i pouhým okem. Většina mikroplastů a nanoplastů si najde cestu do lidského potravinového řetězce z obalů.

Lidé, kteří vypijí doporučené dva litry vody denně z plastových láhví, přijmou 90 000 plastových částic ročně jen z tohoto jediného zdroje. Pití nefiltrované vody z vodovodu k tomu přidává dalších 40 000 částic ročně.

Zkoumání vzorků střevních mikrobiomů odhalilo, že u většiny lidí se dnes prostředí střev hemží jak mikro-, tak nanoplastickými částicemi. To alespoň částečně vysvětluje masivní nárůst metabolických stavů, jako je cukrovka, obezita a chronické onemocnění jater.

Zepter-čistička-vody-aqueena-mikroplasty

Mikro- a nanoplastické částice jsou také spojené s lokálními záněty a imunitními reakcemi v těle, což v důsledku znamená, že hrají roli také při autoimunitních onemocněních. Dnes je již všeobecně známé i to, že plasty jako bisfenol-A (BPA) jsou spojované s rakovinou.

„Zdravá střeva s výrazně vyšší pravděpodobností odvrátí zdravotní rizika,“ říká Lukas Kenner, jeden ze spoluautorů nové studie na toto téma, která byla publikovaná v časopise Exposure & Health. „Lokální změny v gastrointestinálním traktu, jako jsou ty, které se vyskytují u chronických onemocnění, nebo dokonce chronického negativního stresu, je však mohou činit náchylnými ke škodlivým účinkům mikro- a nanoplastů.“

Plastové částice obsahují i ​​další toxiny, které ničí zdraví

V plastech se však nachází mnoho dalších toxických látek, které lidé s jídlem a pitím konzumují také.

Jiná studie z Dánska, která byla zveřejněna začátkem roku 2022, jich identifikovala tisíce, včetně změkčovadel, díky nimž jsou plasty pružnější, až po repelenty proti hmyzu.

Plasty a další chemikálie, které obsahují, jsou tichým zabijákem, protože lidé si zpravidla ani neuvědomují, že je konzumují.

Zepter-čistička-vody-aqueena-mikroplast

Pokud tekutina v láhvi nemá vyloženě plastovou pachuť, pak jsou chemikálie, které nápoj obsahuje, obvykle skryté a neidentifikovatelné. Teprve až když člověk onemocní, lze příčiny potenciálně vysledovat až zpět k mikroplastům.

Novější studie pak zjistila, že v závislosti na tom, kde člověk žije a co jí a pije, do svého organismu přijme až pět gramů plastu za týden, což je velikost kreditní karty. Část z toho se vyloučí, zbytek však postupně tvoří výstelku střevní stěny nebo sedimentované toxiny vlivem vstřebávání do těla.

V kombinaci se všemi ostatními toxiny, které lidé vědomě konzumují, jako jsou farmaceutické léky a zpracované potraviny, jsou mikro- a nanoplasty nežádoucím „receptem“ na budoucí zdravotní katastrofu a mohou být důvodem, proč jsou chronické nemoci nyní spíše normou než výjimkou.

Výzkumný tým nové studie také zjistil, že minerální vody jsou často kontaminované xenohormony vylouhovanými z PET láhví.


Věděli jste, že…
– xenohormony nejsou pravé hormony, avšak prostřednictvím interakce s receptory hormonů v lidském těle ovlivňují hospodaření s estrogeny;
– pokud na ženu působí ženské (tj. samičí) xenohormony, naruší její rovnováhu a žena se stává neplodnou;
– například i proto byla u lidí v posledních dekádách zaznamenaná zvýšená neplodnost a výskyty rakovin souvisejících s hormonálními poruchami.


Lidé s chronickými zdravotními komplikacemi by měli být obzvláště opatrní a vyhýbat se plastům, kdykoli a kdekoli je to možné, aby se maximálně snížilo další toxické zatížení jejich už tak ohrožených organismů.

Zepter-čistička-vody-aqueena-plast

Vyhýbání se plastům a zdrojům, které obsahují částice plastů, našemu tělu samozřejmě pomáhá udržovat si dobrou zdravotní kondici.

„Všechny plasty jsou vyrobené z toxických chemikálií,“ dočtete se na Natural News. „Myslet si, že se nedostanou do vody, je naprosto nevhodné ignorování nebezpečí těchto toxinů.“

Zakupte si filtr na vodu na našem e-shopu

Pokud jste se rozhodli filtrovat si pitnou vodu pomocí čističek Zepter přímo v pohodlí svého domova, máme pro vás skvělou zprávu!

Právě teď je ta správná chvíle vzít své zdraví do vlastních rukou a pořídit čističku vody od Zepteru. Zepter nabízí vysoce kvalitní a klinicky ověřená zařízení, která lze snadno používat doma. Díky speciálně navrženému designu a pokročilé technologii vám Zepter umožní užívat si výhody čisté a zdravé vody pohodlně a efektivně ve vlastním bytě.

A protože známe perfektní výkony reverzní osmózy, máme pro vás speciální nabídku. Navštivte stránku e-shopu a objednejte si Zepter čističku vody ještě dnes za akční cenu. Získejte nejen výhody čisté vody, ale také naši záruku kvality a spokojenosti.

Zakoupením filtru vody na našem e-shopu získáváte nejen výkonné čištění vody, ale také důvěryhodnost, výhody a odbornou podporu od našeho týmu. Neotálejte a využijte tuto výzvu k akci! Pořiďte si Zepter čističku vody na našem e-shopu a začněte cestu ke skvělému zdraví a zlepšení kvality života ještě dnes.

Vyberte si z našich nejprodávanějších čističek Zepter za akční cenu:

Zdroj: naturalnews.com, obrázky: freepik.com

0 komentáøù

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kontakt

Petr Havel

+420 602 325 444

havel@zepter.cz

Co říkají zákazníci