ZEPTER AKČNÍ NABÍDKA – získejte fantastické slevy až 36 % a dárky v ceně 4.000 Kč.

Česko pod záplavou pylu. Jak se můžou alergici bránit?

Petr Havel

Míra ohrožení pylem je na území téměř celé České republiky mimořádná či vysoká. Vyplývá to z informací, které vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Kromě alergiky nenáviděné břízy, která postupně odkvétá, nejvíce kvetou duby či buky, nezanedbatelnou měrou se přidávají i jehličnany. Za situaci může velký nárůst teplot. Existuje vůbec nějaký způsob jak se můžeme proti alergenům bránit? Ano, vše se dozvíte v tomto článku.

Pylová sezona již trvá 18. týden, nicméně extrémnosti současné situace si povšiml snad každý, kdo se v posledních dnech prošel lesem či parkem, nebo se alespoň podíval na své auto, které žlutý poprašek nemilosrdně přikryl.

Za mimořádný stav, který je a bude i v následujících dnech na téměř celém území ČR, mohou vysoké teploty. Počasí ovlivňuje množství pylu v ovzduší: především teplota vzduchu, atmosférické srážky, vítr a sluneční záření.

Rozkvetlo velké množství rostlin a stromů ve stejném časovém okamžiku,“ uvedla Lenka Hájková z Oddělení biometeorologických aplikací ČHMÚ. Pylová situace je dle expertky výrazně ovlivněna průběhem počasí, které je v současné době beze srážek, a zejména výraznějším oteplením.

Situace je podle expertů ovlivněna výrazným kvetením jehličnanů, zejména smrků, které nyní kvetou a mají v letošním roce takzvaný semenný rok. „Stromy výrazně kvetou. Poslední semenný rok u smrku byl v roce 2015,“ doplnila Hájková.

Lze se proti pylu nějak bránit?

Ještě nedávno bylo jediným řešením omezit pobyt venku a fyzickou aktivitu, zejména u dětí. V autech bylo potřeba pravidelně vyměňovat pylové filtry a nejezdit s otevřenými okny. Lidé alergičtí na pyl trav pak nesměli kouřit, sekat ani sušit trávu a museli používat brýle proti slunci.

Ovšem toto vše už je minulostí díky revoluční novince na trhu. Před několika měsíci uvedla na trh společnost Zepter produkt MyIon, který je určený speciálně pro alergiky.

MyIon je inovativní přenosná čistička vzduchu, která využívá pokročilou technologii ionizace vzduchu k odstranění škodlivých částic ve vzduchu: kouře, smogu, prachu, virů a hlavně  alergenů.

Záporné ionty čistí vzduch magnetickým přitahováním alergenům k sobě, až jsou tyto nově vytvořené větší částice příliš těžké na to, aby zůstaly v naší dýchací zóně.

Díky unikátnímu vestavěnému systému kartáčů z uhlíkových vláken produkuje MyIon obrovské množství 18.000.000 záporných iontů na cm3, což vytváří neviditelnou bariéru, která zabraňuje vstupu alergenů do dýchacích cest.

Můžete se sami přesvědčit v tomto videu, jak účinná je osobní přenosná čistička Zepter My Ion. Na videu můžete snadno vidět, jak si během několika sekund poradí MyIon s cigaretovým kouřem a stejným způsobem odráží i alergeny ve vaší dýchací zóně.

Zepter MyIon ovšem nefunguje jen proti virům a bakteriím ale hlavně také proti alergenům a PM částicím. Můžete se podívat na dalším videu, jak rychle dokáže rozehnat PM částice v dýchací zóně až 50 cm kolem vás.

Zepter MyIon se stal jednou z nejvíce prodávaných přenosných čističek na trhu, osobně ji používá světová tenisová špička Novak Djoković, olympijský tenisový vítěz Alexander Zverev, nebo i třeba i světoznámý šéfkuchař Christian Garcia, který je osobním kuchařem monackého prince Alberta.

přínos záporných iontů pro náš organismus

Z

Udržují zásaditou pH úroveň těla, redukují riziko vzniku infekce a snižují závažnost příznaků COVID-19

Z

urychlují produkci lymfocytů, čímž se zvyšuje množství protilátek nezbytných k identifikaci a neutralizaci virů

Z

posilují imunitní buňky, zvyšují jejich schopnost ničit patogeny a chránit tělo před viry a bakteriemi

Z

odstraňují ze vzduchu bakterie a viry, čímž snižují přenos infekce

Z

zlepšují krevní oběh, snižují hladinu krevního cukru a cholesterolu

Z

mají antialergické účinky, snižují příznaky astmatu a předcházejí jim

Z

uvádějí autonomní nervový systém do rovnováhy, regulují srdeční frekvenci, trávení a dechovou frekvenci

Z

zvyšují hladinu serotoninu, pomáhají snižovat úzkost, stres, únavu, depresi a migrénu

Z
umožňují lepší spánek a relaxaci
Z
zlepšují rozpoznávací schopnosti řidičů
Z
působí přirozeně proti bolesti a mají protizánětlivé účinky
Z
zlepšují stav pokožky a předcházejí vypadávání vlasů

myion má kompletní certifikaci

Jihokorejský institut KIFIAE provedl sérii testů s přenosnou čističkou vzduchu MyIon

certifikace negativních iontů

Podle testu provedeného prostřednictvím KOREA INSTITUTE OF FAR INFRARED APPLIED ESTIMATION produkuje MyIon více než 18 milionů záporných iontů na cm3.

antibakteriální certifikace

Byl proveden test koncentrace 4 druhů bakterií (pseudomonas aeruginosa, zlatý stafylokok, klebsiella pneumoniae a salmonela). Test prokázal, že MyIon zredukoval po 24 hodinách přítomnost uvedených bakterií o 81,4 až 97,3 %.

deodorační certifikace

Byl realizován test deodorizace na testovacím plynu amoniaku. Test prokázal, že MyIon dosáhl po 120 minutách 82% deodorizace, neboli odstranění látek, které jsou nositeli nežádoucího pachu.

„Když jsem poprvé slyšela o vlivu negativních iontů na naše zdraví, a že jich MyIon produkuje hned celých 18 mil. na cm3, takže působí jako ochranný štít, řekla jsem doslova, to chci hned…prostě láska na první pohled. Je neuvěřitelné, jak často mě zastavují lidé a ptají se, co to mám na krku.“

Ida Hrdličková

„Téma zdraví je v naší rodině velice důležité a vždy jsem se zajímala a o všechny věci, které nás můžou jak pozitivně tak i negativně ovlivnit. Proto jsem si i vybrala My Ion. Nejen že mě chrání před viry, bakteriemi a prachovými částicemi, ale hlavně díky němu cítím daleko menší únavu v práci.“

Dita podrazká

Pokud vás osobní čistička Zepter MyIon zaujala, tak určitě využijte dnešní časově limitovanou akci, kdy tuto čističku vzduchu můžete získat zcela zdarma. Stačí jen kliknout na tlačítko, kde se dozvíte více informací.