ZEPTER AKČNÍ NABÍDKA – získejte fantastické slevy až 36 % a dárky v ceně 4.000 Kč.

GRILOVANÝ MOŘSKÝ VLK S ČOČKOVÝM SALÁTEM

ingredience

Ingredience (4 porce)
2 mořské vlky
200 g drobné zelené čočky 2 šalotky
1 stroužek česneku
1 mrkev
1 stonek řapíkatého celeru 2 rajčata
50 ml olivového oleje
50 ml balzamikového octa Špetka čerstvého tymiánu 1 snítka čerstvé pažitky

Postup

POSTUP PŘÍPRAVY
1. Rybu si můžeme připravit jak v kulatém, tak oválném Zepter grilleru. My jsme zvolili oválný. Na studený griller položíme celé vykuchané a omyté ryby a přiklopíme poklicí. Nepřidáváme tuk, sůl ani jiné koření!

2. Teplotu indukce nastavíme na 140 ̊C. Tuto teplotu zachováme 5 minut
a poté indukci ztlumíme na 60 ̊C.

3. Ryby připravujeme pod poklicí,
kterou neodklápíme. Za 30 minut budou ryby hotové, není třeba je ani otáčet. Připravily se nám v páře, tedy nejzdravějším způsobem přípravy potravin. Ryby během přípravy nejsou vůbec cítit, protože pára nepřenáší žádné pachy.

4. Než se udělají ryby, uvaříme si
čočku. Do nádoby s čočkou nalijeme studenou vodu tak, aby hladina přesahovala 1 cm nad čočku. Jakmile se voda začne vařit, vypneme zdroj tepla a necháme čočku dojít. Čočku scedíme a trošku vody, ve které se vařila, si necháme bokem na pozdější použití.

5. V nádobě orestujeme nakrájenou šalotku s česnekem, které jsme předtím zakápli lžičkou olivového oleje. Poté vložíme i mrkev a celer, které také orestujeme. Přidáme vařenou čočku a dochutíme tymiánem. Pokud je třeba, můžeme směs podlít trochou vody, ve které se čočka vařila, aby směs zůstala vláčná. Přidáme spařená rajčata, oloupaná a nakrájená na kostičky a dochutíme balzamikovým octem. Krátce prohřejeme.

6. Čočku rozdělíme na talíře, navrch dáme porci vykostěné ryby bez kůže a ozdobíme tymiánem a čerstvou pažitkou. Dle chuti můžeme zakapat troškou prvotřídního olivového oleje. K rybě se skvěle hodí dobré bílé víno. Dobrou chuť!

LIDÉ, KTEŘÍ SLEDOVALI TOTO VIDEO, SI OBJEDNALI

exkluzivní slevy až 30 %

pro všechny členy klubu

Doprava zdarma

pro všechny členy klubu

osobní péče

pro všechny členy klubu

speciální bonusy

pro všechny členy klubu

Kontakt

Petr Havel

+420 602 325 444

havel@zepter.cz

Co říkají zákazníci