GRILOVANÝ MOŘSKÝ VLK S ČOČKOVÝM SALÁTEM

ingredience

Ingredience (4 porce)
2 mořské vlky
200 g drobné zelené čočky 2 šalotky
1 stroužek česneku
1 mrkev
1 stonek řapíkatého celeru 2 rajčata
50 ml olivového oleje
50 ml balzamikového octa Špetka čerstvého tymiánu 1 snítka čerstvé pažitky

Postup

POSTUP PŘÍPRAVY
1. Rybu si můžeme připravit jak v kulatém, tak oválném Zepter grilleru. My jsme zvolili oválný. Na studený griller položíme celé vykuchané a omyté ryby a přiklopíme poklicí. Nepřidáváme tuk, sůl ani jiné koření!

2. Teplotu indukce nastavíme na 140 ̊C. Tuto teplotu zachováme 5 minut
a poté indukci ztlumíme na 60 ̊C.

3. Ryby připravujeme pod poklicí,
kterou neodklápíme. Za 30 minut budou ryby hotové, není třeba je ani otáčet. Připravily se nám v páře, tedy nejzdravějším způsobem přípravy potravin. Ryby během přípravy nejsou vůbec cítit, protože pára nepřenáší žádné pachy.

4. Než se udělají ryby, uvaříme si
čočku. Do nádoby s čočkou nalijeme studenou vodu tak, aby hladina přesahovala 1 cm nad čočku. Jakmile se voda začne vařit, vypneme zdroj tepla a necháme čočku dojít. Čočku scedíme a trošku vody, ve které se vařila, si necháme bokem na pozdější použití.

5. V nádobě orestujeme nakrájenou šalotku s česnekem, které jsme předtím zakápli lžičkou olivového oleje. Poté vložíme i mrkev a celer, které také orestujeme. Přidáme vařenou čočku a dochutíme tymiánem. Pokud je třeba, můžeme směs podlít trochou vody, ve které se čočka vařila, aby směs zůstala vláčná. Přidáme spařená rajčata, oloupaná a nakrájená na kostičky a dochutíme balzamikovým octem. Krátce prohřejeme.

6. Čočku rozdělíme na talíře, navrch dáme porci vykostěné ryby bez kůže a ozdobíme tymiánem a čerstvou pažitkou. Dle chuti můžeme zakapat troškou prvotřídního olivového oleje. K rybě se skvěle hodí dobré bílé víno. Dobrou chuť!

LIDÉ, KTEŘÍ SLEDOVALI TOTO VIDEO, SI OBJEDNALI

exkluzivní slevy až 30 %

pro všechny členy klubu

Doprava zdarma

pro všechny členy klubu

osobní péče

pro všechny členy klubu

speciální bonusy

pro všechny členy klubu

Kontakt

LIVE100.CZ
Petr Havel, obchodní ředitel

Eliášova 24, Praha 6

+420 602 325 444

havel@zepter.cz

Co říkají zákazníci