ZEPTER AKČNÍ NABÍDKA – získejte fantastické slevy až 36 % a dárky v ceně 4.000 Kč.

Bioptron MedAll – fialový filtr

(Hodnocení: 1)

Original price was: 2 900 Kč.Current price is: 2 610 Kč.

nebo na splátky bez navýšení 24 x 109 Kč/měsíc
dnes neplatíte nic | schválení online | zboží ihned | více...

Skladem

Cofidis Pay - splátková kalkulačka

Vysoce kvalitní fialový ručně vyrobený skleněný filtr s bioinformacemi pro biolampu Bioptron MedAll 

Originální Bioptron filtry odpovídají sedmi barevným složkám slunečního světla a zároveň sedmi energetickým centrům lidského těla (čakrám).

Interakce barev a světla má povzbudivé účinky na tělo i psychiku a vašemu tělu i mysli dodávají energii.

V nejnovější generaci barevné terapie Bioptron MedAll byl průměr barevných filtrů zvětšen ze 4 cm na 5 cm. Došlo tím k nárůstu velikosti ošetřované plochy o 65 % a tím zvýšení efektivity použití.

Zdraví je závislé nejen na naší fyzické pohodě, ale také na citové, psychické a duševní rovnováze.

Princip terapie čaker s pomocí barev je založen na tom, že barvy souvisí se sedmi čakrami – duchovními centry našeho těla.

Každá čakra je propojena s určitým orgánem či systémem těla a má svoji dominantní barvu. Pokud se čakra naruší, může vést k nastolení fyzické nerovnováhy v těle.

Aplikací správných barev se vaše tělo dostane do pohody a vrátí se mu původní rovnováha.

Katalogové číslo: PAG-965-7CTF Kategorie: ,

REVOLUční švýcarská technologie pro terapii barvami

Unikátní technologie Bioptron® Hyperlight umožňuje využít barevné vlastnosti světla, tak aby přinášelo mimořádné benefity pro lidský organismus. Jedinečná synergie barevných energií a frekvencí vám umožní si udržet a pravidelně obnovovat vaše zdraví a krásu.

.

Bioptron MedAll – fialový filtr

Jak funguje barevná terapie Bioptron®?

Vědci společnosti BIOPTRON® vyvinuli jedinečnou barevnou terapii Hyperlight s vyměnitelnou sadou 7 filtrů, díky jejichž vlastnostem je účinná při léčbě specifických zdravotních potíží. Barevné filtry BIOPTRON® propouštějí pouze požadovanou část světelného spektra a zbývající světlo odrážejí jako monochromatické. Takovéto jedinečné monochromatické světlo je určeno k pozitivnímu lokálnímu a systémovému léčení.

Napsali o nás

Vyrobeno ručně ve francouzském Verrerie de Saint Just podle antických způsobů výroby skla starých více než 800 let

Výroba je skutečně alchymistický proces, výchozí materiál se zahřívá po několik hodin na teplotu 1400 stupňů Celsia, potom ho foukač nabere na sklářskou píšťalu a otáčením, foukáním a chlazením fouká do formy. Jde o milimetry a sekundy, na kterých záleží výsledek. Díky tomu toto foukané sklo vyniká vysokou jasností a vyšší průzračností. díky vysoce kvalitnímu sklu zajišťuje každý barevný filtr optimální lámání světla, skýtá vynikající intenzitu barev a dovolí proniknout pouze té správné části světla.

Barva je světlo a světlo je barva

Slunce vyzařuje světlo v různých frekvencích. Tyto frekvence světla lze oddělit pomocí procesu zvaného lámání světla neboli refrakce. Když světlo prochází skleněným hranolem, láme se a rozdělí se na sedm barev spektra. Každá barva má svou vlastní frekvenci. Jestliže oddělené barvy projdou dalším hranolem, znovu vytvoří bílé světlo. Tento fenomén jako první předvedl na konci 17. století velký britský fyzik Isaac Newton.

Unikátní technologický postup vzniká v laboratořích společnosti bioptron® v curychu

Skleněné filtry jsou po své výrobě převezeny do Švýcarska, kde jsou obohaceny o bioinformace. Biofyzikální systém přenosu, který je ve filtrech použit, je výlučně patentovaný společností Bioptron AG Bioinformační institut v Curychu (Zürich Institute of Bioinformation).

.

účinné, klinicky ověřené řešení při hojení ran a tišení bolesti a obnovení vaší tělesné a duševní rovnováhy

Bioinformace jsou založené na předpokladu, že lidské tělo neustále vysílá pole elektromagnetických vln, které někteří lidé nazývají aura. Elektromagnetické pole, jež obklopuje každou živou bytost, poskytuje nesmírně důležité informace o každém jednotlivém organismu. Tělo si prostřednictvím svého elektromagnetického pole vyměňuje řadu životně důležitých bioinformací. Barevná světla při aplikaci na vaše tělo nebo jednotlivé orgány obnovují vaši rovnováhu a tělesnou i duševní pohodu.

Barevná terapie Bioptron dokáže cíleně působit na jednotlivé čakry v organismu

Pracujeme se 7 hlavními čakrami, které představují energetická centra uložená v lidském těle. Každá čakra je pulzujícím vírem energie. Jsou to naše barevné baterky: jsou-li plně nabité, nacházíme se ve stavu rovnováhy a pohody. Pokud je některá z nich vybitá (prázdná), celý náš systém trpí. Cílem je udržovat „čakrální baterky“ plné. Frekvence, která se vztahuje ke každé barvě spektra, odpovídá frekvenci energie každé ze 7 hlavních čaker a frekvenci orgánů, svalů a kostí nacházejících se ve stejné oblasti jako čakra.

Čakry jsou taky spojené s endokrinními žlázami, které produkují hormony. Pokud je čakra svou příslušnou barvou nadměrně zahlcená, lze ji uvést do rovnováhy doplňkovou barvou.

ČerVenÁ – základní čakra

Představuje oheň, teplo, krev, vášeň, silnou vůli, přežití. Při použití na organismus stimuluje, aktivuje, přináší vitalitu, dynamizuje, zintenzivňuje, znovu uvolňuje v hloubce uloženou energii, posiluje smysly, dodává člověku pocit síly. Červená se používá, aby dodala energii, podnítila k pohybu, k bezprostřední reakci.

Z

stimuluje krevní oběh, používá se při pocitu chladu

Z

obnovuje vyčerpanou energii

Z

aktivuje játra, uvolňuje artritickou bolest

Z

působí blahodárně na svalový systém, při problémech s bederním ústřelem, na zkrácené svaly

Oranžová – sakrální čakra

Je veselá, kreativní a teplá barva plná radosti, která v sobě spojuje fyzickou energii s duševními vlastnostmi. Je to barva kreativity a schopnosti umět se přizpůsobit. Navozuje všeobecný pocit pohody a veselé mysli. Oranžová symbolizuje teplo a blahobyt a souvisí se sebeúctou. Zahřívá,  stimuluje, uvolňuje křečovité, odborně řečeno spastické, stažení kosterního nebo hladkého svalstva.

Z

stimuluje tepovou frekvenci, aniž by ovlivňovala tlak; používá se při nízkém tlaku, když hrozí postižení srdce

Z

urychluje hojení potrhaných vazů a zlomených kostí

Z

působí proti depresi, při periodické bolesti nebo na výkyvy při menopauze

Z

stimuluje tvorbu mléka po porodu

žLUTÁ – SOLar PLexUS

Je barvou rozumu a vnímání. V dávných dobách byla barvou, která symbolizovala život a radost. Váže se k vlastní hodnotě a k tomu, jak na sebe nahlížíme. Je to barva osobnosti a ega. Z psychologického hlediska je vhodná pro sklíčené a melancholické stavy. Žlutá je barva jasného myšlení, objektivity, bystrosti, důvěry, osobního kouzla. Žlutá posiluje, otevírá, zvyšuje energii, povzbuzuje slabé procesy, uvolňuje ztuhlost, posiluje nervy.

Z

příznivě ovlivňuje nervy a nervový systém; používá se k posílení nervů a stimulaci mozku

Z

zbavuje krevní systém toxických látek stimulací lymfatického systému

Z

působí pozitivně na mentální vyčerpání, regeneruje pokožku

Z

pomáhá při trávení; působí proti překyselení, působí proti zácpě

zelená – SrDeČnÍ čakra

Je barvou lásky, pokroku, růstu, nezkušenosti, plodnosti, naděje, rovnováhy a nového života. Také je to barva pro zklidnění a utišení. Nosí ji na sobě chirurgové, aby uklidnili pacienta. Zelená barva upevňuje imunitní systém. Působí také proti stresu, udržuje v rovnováze tělesnou a psychickou energii, uvolňuje bolestivé a napjaté procesy, přináší uklidnění.

Z

působí na sympatický nervový systém. Uvolňuje napětí v cévách a snižuje krevní tlak

Z

působí jako mírný desinfekční prostředek, germicid, antiseptikum a baktericid

Z

zklidňuje emoce, je vhodná pro léčbu šoku

Z

buduje tkáně a svaly

modrá – krční čakra

Je více zklidňující než zelená. Je to barva pro meditaci a duchovní rozvoj, protože uvolňuje mysl. Je to barva pravdy, oddanosti, klidu a upřímnosti. Také ale vyšších duševních vlastností. Uklidňuje, brzdí, koncentruje, ochlazuje, uvádí do pořádku hyperaktivní, nekontrolované a rušivé procesy.

Z

má zklidňující účinky při zánětlivých nemocech

Z

zlepšuje metabolismus a vitalitu, redukuje nervové vzruchy

Z

pomáhá při bolesti v krku, zánětu hrtanu, zánětu mandlí, ústních vředech, ucpaných uších

Z

urychluje hojení popálenin

indigo – ČaKra TřeTÍHO OKa

Je z psychologického pohledu barva, která je dobrá pro ukázněnost, uspořádání, důveru a účinnost. Považuje se za barvu, která napomáhá odstraňovat návykové pohnutky. Odkrývá obavy, povzbuzuje a podněcuje k vlastní odpovědnosti. Symbolizuje uspořádání, koncentraci a povinnost: např. tmavé indigové modré obleky obchodníků, školní uniformy atd.

Z

je nejlepší protilátkou při nespavosti

Z

podporuje růst tkání, urychluje hojení ekzémů

Z

pomáhá při akutních problémech s dutinami

Z

zklidňuje bolesti zad, urychluje hojení ekzémů

Z

pomáhá zastavovat krvácení

Fialová – korunní čakra

Z psychologického hlediska souvisí fialová se sebepoznáním a du- chovním uvědoměním. Byla vždy považována za barvu hojení. Povzbuzuje spojení vnitřního já a duše. Fialová souvisí se sebe- poznáním. Je to velice účinná barva a neměly by ji používat děti.

Z

uklidňuje osoby s duševními poruchami

Z

způsobuje rozšiřování cév, pokles krevního tlaku

Z

má zklidňující účinky na nervový systém a srdce, tiší bolest hlavy

Z

pomáhá při postižení hlavy, pokožky hlavy a vědomí

Z

podporuje tvorbu bílých krvinek ve slezině

RECENZE

1 recenze na Bioptron MedAll - fialový filtr

 1. Margita Brezovská

  Bioptron lampu MedAll jsem koupila nedávno, jsem s ní velmi spokojená, doporučuji každému. Používáme ji každý den – manžel na karpály, já na nachlazení a různé bolesti

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Technické parametry PRODUKTU 

Barvy na nás působí a mají hojivý účinek. To není žádným tajemstvím. Péče pomocí barev byla praktikována již ve starých kulturách: egyptské, indické a čínské. Dnes zaujímá působení pomocí barev přední místo mezi alternativními léčebnými metodami. Světelné podněty jsou zaznamenány v mozku hypofýzou a dále předávané autonomnímu nervovému systému, odkud jsou uvolňované stimulující nebo tlumicí podněty pro látkovou výměnu, hladinu hormonů a krvetvorbu.

Fialová
se z psychologického hlediska váže k vlastnímu poznání a duchovnímu uvědomění. Vždy byla považovaná za léčivou barvu, povzbuzuje harmonii ega a ducha. Je to mocná barva a neměla by se používat u dětí. Jako uvolňující a duchovní barva se používá v kostelech, při pohřbech (aby se člověk cítil blíže k Bohu ohledně povzbuzení a pochopení), v terapeutických prostorách, domovech pro seniory; tato barva zbavuje lidi každodenních starostí.
Inspiruje, zmenšuje, uklidňuje nervy, uvolňuje nervové podráždění, mírní bolesti.

Indigo
je z psychologického pohledu barva, která je dobrá pro ukázněnost, uspořádání, důvěru a účinnost. Považuje se za barvu, která napomáhá odstraňovat návykové pohnutky. Odkrývá obavy, povzbuzuje a podněcuje k vlastní odpovědnosti. Symbolizuje uspořádání, koncentraci a povinnost: např. tmavé indigové modré obleky obchodníků, školní uniformy atd.

Modrá
barva je z psychologického hlediska při emočních stavech více zklidňující než barva zelená. Je to barva pro meditaci a duchovní rozvoj, protože uvolňuje mysl. Je to barva pravdy, oddanosti, klidu a upřímnosti. Také ale vyšších duševních vlastností. Uklidňuje, brzdí, koncentruje, ochlazuje. Proto se používá u popálenin a při snižování horečky, je ideální pro stimulaci hojivých procesů u zánětlivých stavů – bolesti zubů, očí, záněty kloubů…, uvádí do pořádku hyperaktivní, nekontrolované a rušivé procesy, uklidňuje.

Zelená
je barvou lásky, pokroku, růstu, nezkušenosti, plodnosti, naděje, rovnováhy a nového života. Také je to barva pro zklidnění a utišení. Nosí ji na sobě chirurgové, aby uklidnili pacienta.
Zelená barva upevňuje imunitní systém. Působí také proti stresu, udržuje v rovnováze tělesnou a psychickou energii, uvolňuje bolestivé a napjaté procesy, přináší uklidnění.

Žlutá
je barvou rozumu a vnímání. V dávných dobách byla barvou, která symbolizovala život a radost. Váže se k vlastní hodnotě a k tomu, jak na sebe nahlížíme. Je to barva osobnosti a ega. Z psychologického hlediska je vhodná pro sklíčené a melancholické stavy. Žlutá je barva jasného myšlení, objektivity, bystrosti, důvěry, osobního kouzla. Obchodníkům se například doporučuje, aby nosili žlutou kravatu pro zdůraznění sebevědomí.
Žlutá posiluje, otevírá, zvyšuje energii, povzbuzuje slabé procesy, uvolňuje ztuhlost, posiluje nervy.

Oranžová
je veselá, kreativní a teplá barva plná radosti, která v sobě spojuje fyzickou energii s duševními vlastnostmi. Je to barva kreativity a schopnosti umět se přizpůsobit. Navozuje všeobecný pocit pohody a veselé mysli. Oranžová symbolizuje teplo a blahobyt a souvisí se sebeúctou: např. oranžová zeď v jídelně podpoří rodinnou sounáležitost, oranžové východy a západy slunce relaxaci. Zahřívá, stimuluje (je jemnější než červená), uvolňuje křečovité, odborně řečeno spastické, stažení kosterního nebo hladkého svalstva.

Červená
představuje oheň, teplo, krev, vášeň, silnou vůli, přežití. Při použití na organismus stimuluje, aktivuje, přináší vitalitu, dynamizuje, zintenzivňuje, znovu uvolňuje v hloubce uloženou energii, posiluje smysly, přivádí k rozmachu pomalé procesy, dodává člověku pocit síly. Červená barva se používá, aby dodala energii, podnítila k pohybu, k bezprostřední reakci.

Zdraví není jen otázkou vyvážení potřeb našeho těla, ale také našich citových, duševních a duchovních potřeb.

Princip terapie pomocí barevných čaker vychází z předpokladu, že každá barva je spojena s jednou ze sedmi hlavních čaker tvořících duchovní centra v našem těle. Každá čakra souvisí s určitým orgánem nebo soustavou v těle a každá má svou dominantní barvu.

Nerovnováha v některé z čaker může vést k onemocnění, jež se projeví i fyzickými příznaky. Působením vhodné barvy se obnoví rovnováha.

Barevné filtry Bioptron MedAll se vyrábějí ručně ve francouzském Verrerie de Saint Just, a to podle antických způsobů výroby skla s tradicí starou 800 let. Výroba je skutečně alchymistický proces, výchozí materiál se zahřívá po několik hodin na teplotu 1400 stupňů Celsia, potom ho foukač nabere na sklářskou píšťalu a otáčením, foukáním a chlazením fouká do formy. Jde o milimetry a sekundy, na kterých záleží výsledek. Díky tomu toto foukané sklo vyniká vysokou jasností a vyšší průzračností. Díky vysoce kvalitnímu sklu zajišťuje každý barevný filtr optimální lámání světla, skýtá vynikající intenzitu barev a dovolí proniknout pouze té správné části světla. Důkazem ručního foukání je řada nepatrných nepravidelností a nestejnoměrností (jako drobné bublinky nebo skvrnky), ty nejsou na závadu péče.

Skleněné filtry jsou následně převezeny do Švýcarska, kde jsou obohaceny o bioinformace. Biofyzikální systém přenosu, který je ve filtrech použit, vyvinul výlučně pro společnost Bioptron AG Bioinformační institut v Curychu (Zürich Institute of Bioinformation). Bioinformace jsou založené na předpokladu, že lidské tělo neustále vysílá pole elektromagnetických vln, které někteří lidé nazývají aura. Toto elektromagnetické pole, jež tělo obklopuje, je světlo, které vaše tělo vydává: jsme koneckonců „živé fotobuňky“, které se příliš neliší od rostlin, a světelná fáze fotosyntézy odpovídá metabolismu, jenž probíhá v našich tělech. Elektromagnetické pole, jež obklopuje každou živou bytost, poskytuje nesmírně důležité informace o každém jednotlivém organismu: tento typ informací se spolu se stavem fyzického těla nazývá bioinformace. Regenerační proces se odvozuje z rostlin, drahokamů, kovů, minerálů, stopových prvků i netečných plynů, fermentačních látek atd. po modulaci na vhodné nositele mohou bioinformace výrazným způsobem oslovit schopnosti vašeho těla spojené s procesem sebeuzdravení. Tělo si prostřednictvím svého elektromagnetického pole vyměňuje řadu životně důležitých bioinformací.

Barevná světla při aplikaci na vaše tělo nebo jednotlivé orgány obnovují vaši rovnováhu a tělesnou i duševní pohodu.

Každý z filtrů v systému barevné terapie Bioptron má svůj specifický účinek na organismus.

Pokud vlastníte biolampu Bioptron MedAll můžete díky pořízení setu pro terapii barvami provádět tzv. programy.

Existuje 12 programů pro dlouhodobé problémy:

 • Program č. 1 – PODPORA IMUNITY
 • Program č. 2 – VYLUČOVÁNÍ A PROČIŠŤOVÁNÍ
 • Program č. 3 – TRÁVENÍ
 • Program č. 4 – VNITŘNÍ ROVNOVÁHA
 • Program č. 5 – UVOLNĚNÍ STRACHU
 • Program č. 6 – ODBLOKOVÁNÍ STRESU
 • Program č. 7 – DOBRÝ SPÁNEK
 • Program č. 8 – ŽIVOTNÍ JISKRA
 • Program č. 9 – KOŽNÍ PROBLÉMY
 • Program č. 10 – POCIT TĚŽKÝCH NOHOU
 • Program č. 11 – ŠPATNÉ SOUSTŘEDĚNÍ A PAMĚŤ
 • Program č. 12 – NEDOSTATEK PRŮBOJNOSTI 

VÝHODY VÝROBKU:

 • přístroj Bioptron vysílá široké pásmo vlnových délek světla o neměnné intenzitě pro bezpečnou světelnou terapii a nabízí účinná, klinicky ověřená řešení při hojení ran a tišení bolesti
 • lze jej používat jak v klinickém prostředí, tak u pacienta doma
 • světelnou terapii vyvinula a vyrábí již déle než 35 let švýcarská společnost BIOPTRON AG
 • technologii používají přední lékaři na významných univerzitách a klinikách po celém světě

JAK VÝROBEK POUŽÍVAT?

 • přístroj BIOPTRON s barevným požadovaným filtrem umístěte ve vzdálenosti 10 cm tak, aby pokryl oblast, kterou chcete ošetřit.
 • při ošetřování oblastí větších, než je průměr barevného filtru, je ošetřujte jednu po druhé v délce doporučené doby.

JAK VYMĚNIT FILTR?

 • držte spíše vnější kroužek filtru než objektiv
 • opatrně vyjměte filtr, který chcete vyměnit
 • vložte požadovaný barevný filtr

JAK VYČISTIT FILTR?

 • vyjměte filtr ze zařízení přidržením vnějšího kroužku filtru. Použijte měkký, vlhký hadřík bez vlasu/vláken, aby nedošlo k poškození skleněného povrchu. Vysušte filtr jiným hadříkem, který nepouští vlákna.
 • k čištění skleněného povrchu nepoužívejte chemikálie
 • filtry uchovávejte v originálním ochranném sáčku, aby se zabránilo hromadění prachu

 

 • KÓD VÝROBKU :  PAG-965-7CTF
 • NÁZEV VÝROBKU : Fialový filtr pro Bioptron MedAll
 • POUŽITÍ : Barevný filtr pro použití s terapeutickým přístrojem BIOPTRON MEDALL (Bioptron MedAll není součástí setu)
 • SLOŽENÍ : speciální fialový skleněný filtr pro koloterapii + návod k použití
 • BALENÍ : filtr je dodáván v pevném boxu s ochranným protiprachovým sáčkem
 • ROZMĚR BOXU : 16 x 16 x 6 cm
 • PRŮMĚR FILTRU : 5 cm
 • VYROBENO : ve Švýcarsku
 • ZÁRUKA : 5 let, záruka se vztahuje na vady materiálu a výrobní vady.
 • VÝROBCE : BIOPTRON AG – Sihleggstrasse 23, Wollerau – Switzerland

Bioptron MedAll – fialový filtr

(Hodnocení: 1)

Original price was: 2 900 Kč.Current price is: 2 610 Kč.

nebo na splátky bez navýšení 24 x 109 Kč/měsíc
dnes neplatíte nic | schválení online | zboží ihned | více...

Skladem

Cofidis Pay - splátková kalkulačka

Vysoce kvalitní fialový ručně vyrobený skleněný filtr s bioinformacemi pro biolampu Bioptron MedAll 

Originální Bioptron filtry odpovídají sedmi barevným složkám slunečního světla a zároveň sedmi energetickým centrům lidského těla (čakrám).

Interakce barev a světla má povzbudivé účinky na tělo i psychiku a vašemu tělu i mysli dodávají energii.

V nejnovější generaci barevné terapie Bioptron MedAll byl průměr barevných filtrů zvětšen ze 4 cm na 5 cm. Došlo tím k nárůstu velikosti ošetřované plochy o 65 % a tím zvýšení efektivity použití.

Zdraví je závislé nejen na naší fyzické pohodě, ale také na citové, psychické a duševní rovnováze.

Princip terapie čaker s pomocí barev je založen na tom, že barvy souvisí se sedmi čakrami – duchovními centry našeho těla.

Každá čakra je propojena s určitým orgánem či systémem těla a má svoji dominantní barvu. Pokud se čakra naruší, může vést k nastolení fyzické nerovnováhy v těle.

Aplikací správných barev se vaše tělo dostane do pohody a vrátí se mu původní rovnováha.

Kontakt

Petr Havel

+420 602 325 444

havel@zepter.cz

Co říkají zákazníci